Σας ευχαριστούμε

thanksΑγαπητοί φίλοι,
η σαιζόν 2023 - 2024 τελείωσε με θετικό πρόσημο στον απολογισμό της ομάδας μας! Ο στόχος επιτεύχθει! Η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ στην Α' Κατηγορία ΕΠΣ Σερρών, κάτι που είχε να γίνει πολλά χρόνια.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς:
- Τον προπονητή της ομάδας, που ήταν πάντα δίπλα στην ΔΟΞΑ
- Τους παίκτες μας, που θυσίασαν προσωπικό χρόνο για την ομάδα του χωριού.
- Τους χορηγούς μας, για την οικονομική ενίσχυσή τους
αλλά ΚΥΡΙΩΣ τους ΦΙΛΟΥΣ της ομάδας μας - ΕΣΑΣ - που πιστέψατε στην ομάδα που λέγεται ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗΣ, που την ακολουθήσατε στα κοντινά αλλά και μακρινά γήπεδα που παίξαμε και στην στηρίξατε!

Σας ευχαριστούμε όλους και υποσχόμαστε ότι η νέα σαιζόν - με την βοήθεια όλων των ανωτέρω - θα είμαστε εδώ, άξιοι εκπρόσωποι του χωριού μας, με μεγαλύτερους στόχους!

Ευχαριστούμε και πάλι,
εκ της Διοικήσεως

PlayOut - Χείμαρρος - ΔΟΞΑ

xeimaros doxa playout pregameΤον τελευταίο αγώνα της σαιζόν 2023-2024 δίνει η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης αύριο, Σάββατο 13 Απριλίου και ώρα 17:00, απέναντι στην ομάδα του Χειμάρρου, ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ, σε έναν αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα αφού η 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχει πλέον κλειδώσει για τους μαυραετούς. Θα θέλαμε να καλέσουμε και σε αυτόν τον αγώνα τους φιλάθλους μας, με σκοπό να αποχαιρετήσουν για φέτος την ομάδα της Παλαιοκώμης.

PlayOut - ΔΟΞΑ - Λιθότοπος: 2-2

doxa lithotopos playout resultΤον τελευταίο ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑ αγώνα της σαιζόν 2023-2024 ολοκλήρωσε εχθές η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης αντιμετωπίζοντας την ομάδα του Λιθότοπου, με τελικό σκορ 2-2, αποτέλεσμα το οποίο κατοχυρώνει την ομάδα μας στην 3η θέση των PlayOut.
Συμπέρασμα: η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης και μαθηματικά ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ στην Α Κατηγορία της ΕΠΣΣ δείχνοντας ότι οι μαυραετοί είχαν όρεξη, πάθος και ικανότητα για την κατηγορία αυτή.
Στα του αγώνα, μπορούμε να πούμε ότι και οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο σκεπτόμενοι αποκλειστικά την νίκη... Δυστυχώς όμως, το σκορ το άνοιξε ο Λιθότοπος στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο οποίος και διπλασίασε τα τέρματά του στο 63ο λεπτό. Ο Τσιφτελίδης, στο 66' κατάφερε να μειώσει σε 1-2 ενώ 4 λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό, ο Γιώργος Κορώνης έφερε τον αγώνα στα ίσια, κάνοντας το 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα... Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τους φιλάθλους που ήρθαν στο γήπεδο και υποστήριξαν την ομάδα.

PlayOut - ΔΟΞΑ vs Λιθότοπος

doxa lithotopos playout pregameΣτον τελευταίο αγώνα ΕΝΤΟΣ έδρας για την φετινή σαιζόν καλείται η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης να αντιμετωπίσει την ομάδα του ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ, στα πλαίσια της 8ης Αγωνιστικής των PlayOut της Α Κατηγορίας ΕΠΣΣ. Οι μαυραετοί, παρόλο που έχουν ''κλειδώσει'' την παραμονή τους στην Α Κατηγορία και μαθηματικά, θα προσπαθήσουν να πάρουν τους 3 πολύτιμους βαθμούς της νίκης ώστε να κλείσουν με νίκη την ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ σαιζόν 2023-2024. Καλούμε όλους τους φιλάθλους της Παλαιοκώμης να έρθουν στο γήπεδο, ώστε να ενισχύσουν ψυχολογικά την ομάδα!

PlayOut: Μεγαλοχώρι - ΔΟΞΑ: 0-3

megaloxori doxa playout resultΜετά από επίσημη ενημέρωση που είχε η ΔΟΞΑ από την ΕΠΣΣ, ο αγώνας με το Μεγαλοχώρι που ήταν προγραμματισμένο για την Κυριακή ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί επειδή η ομάδα του Μεγαλοχωρίου είναι μία ακόμα ομάδα που αποχωρεί από τα PlayOut του πρωτάθλημα της Α Κατηγορίας ΕΠΣΣ.
Επομένως, η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης προσθέτει στον βαθμολογικό πίνακα άλλους τρεις (3) πολύτιμους βαθμούς.