Κρατάει την πρωτιά

doxa eptamyloi resultΗ ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης επικράτησε άνετα επί τον Μακεδονικό Επταμύλων με σκορ 4-1. Πιο αναλυτικά, στο 13’ λεπτό ο Κεραμιδάς μετά από γύρισμα του Τσιατρη Β. άνοιξε το σκορ για τους ασπρόμαυρους, οι οποίοι διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι το 39’ λεπτό όπου η ομάδα των ΕΠΤΑΜΥΛΩΝ ισοφάρισε σε 1-1.
Δύο λεπτά, αργότερα η ΔΟΞΑ πήρε εκ νέου προβάδισμα, με τον Τσιατρη Β. να πετυχαίνει γκολ μετά από σέντρα του ετέρου Τσιατρη Ν. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Συρόπουλος μέσα από την μικρή περιοχή σκόραρε για το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 56’, ο Τσιατρης Ν. σφράγισε την νίκη για την ομάδα μας με ένα γυριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Να σημειωθεί ότι οι παίκτες όπως και όλα τα μέλη του συλλόγου αφιέρωσαν τόσο τα γκολ αλλά και την νίκη στους ανθρώπους που χάθηκαν άδικα στο τραγικό δυστύχημα των Τεμπων.