Τοπικό Ντέρμπι - Σημειώσατε Χ

doxa mesolakia resultΙσόπαλο το ντέρμπι ανάμεσα στην ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης και τον Μακεδονικό Μεσολακκιάς με 3-3. Ένα ντέρμπι με πολλές συγκινήσεις, ανατροπές, δυνατά μαρκαρίσματα, με πολύ πάθος και ένταση σε ένα ομολογουμένως γεμάτο γήπεδο, καμία από τις δυο ομάδες δεν κατάφερε να κλέψει το παιχνίδι. Πολύ νωρίς, μόλις στο 7’ ο Μελιτος Αθ. με εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Κορώνης, άνοιξε το σκορ με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 1-1 λίγο πριν λήξει το ημίχρονο. Εφιαλτικό πρώτο 10 λεπτό του δεύτερου μέρους για την ομάδα μας η οποία δέχτηκε δυο γκολ σε 5 λεπτά (47’,52’). Στην συνέχεια με εύστοχες αλλαγές ο Δ.Γριβελης άλλαξε την εικόνα του παιχνιδιού κάνοντας την ομάδα πιο απειλητική. Μετά από ένα γέμισμα του Κουρτιδη στο δεύτερο δοκάρι βρέθηκε ο Κορώνης ο οποίος με κεφάλια μείωσε σε 2-3 στο 67’ για να έρθει ο Παπαδόπουλος Αν. δέκα λεπτά αργότερα, μετά από γέμισμα του Κεραμίδα με μια γυριστή κεφάλια να γράψει το τελικό 3-3.
Ευχαριστούμε τον κόσμο που πραγματικά ήταν ο 12ος μας παίκτης!!!