Αποκλεισμός από το Κύπελλο

doxa skoutari resultΤον αποκλεισμό γνώρισε η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης, μετά την εντός έδρας ήττα από την Ελπίς Σκουτάρεως με σκορ 1-4, δίκαιο αποτέλεσμα καθώς η ομάδα μας στάθηκε κατώτερη των περιστάσεων απέναντι σε μια ομολογουμένως καλύτερη και πιο ποιοτική ομάδα. Παρότι η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 11’ και απάντησε δυο λεπτά αργότερα με τον Μελίτο Ζ. ο οποίος μετά από σέντρα του Κορώνη ευτύχησε να σκοράρει με γυριστό σουτ για το 1-1. Προσπάθησε αλλά δε κατάφερε να σκοράρει εκ νέου με αποτέλεσμα να βρεθεί για δεύτερη φορά πίσω στο σκορ στο 30’. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου η Ελπίς τριπλασίασε τα τέρματα της, στέλνοντας τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 1-3. Στο δεύτερο μέρος η ΔΟΞΑ ισορρόπησε το παιχνίδι, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα αλλά δεν κατάφερε να μην δεχτεί γκολ αφού με πέναλτι στο 49’ η Ελπίς έγραψε το τελικό 1-4.
Ευχαριστούμε τον κόσμο που παρά την εργάσιμη ημέρα ήρθε στο γήπεδο να στηρίξει την ΔΟΞΑ με την παρουσία του.