Καθάρισε από νωρίς - 2η Αγωνιστική

2 agonistikiΕύκολο πρωινό για την ΔΟΞΑ στην Σέρρες αφού επικράτησε με 3-7 την ομάδα των Επταμυλων. Μόλις στο 4’ άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ ο Μελιτος Αθ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Χαρπαντιδης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας, Η ομάδα των Επταμυλων μείωσε σε 1-2 για να έρθει ο Τσαρτσάλης με δυο προσωπικά του τέρματα στο 15’ και 17’ να γράψει το 1-4. Την σκυτάλη πήρε ο Κορώνης, ο οποίος στο 23’ εκτέλεσε μέσα από την μικρή περιοχή για το 1-5. Κλείνοντας το ημίχρονο ο Τσιατρης Β. με κεφαλιά έγραψε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ σημειώνοντας το 6ο γκολ της ομαδας μας. Στο δεύτερο μέρος ο Μακεδονικός με δυο σουτ εκτός περιοχής μείωσε σε 3-6 και ο Μελιτος Αθ. διπλασίασε τα προσωπικά του γκολ με κεφάλια, γράφοντας το τελικό 3-7.