Ξανά στις νίκες

doxa zixni resultΝίκη μεγάλης σημασίας κατόρθωσε να αποκομίσει η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης από την Νέα Ζίχνη με σκορ 2-0. Το Α ημίχρονο βρήκε μουδιασμένους τους μαυραετούς, που παρά κάποιες λίγες ευκαιρίες που είχαν, δεν κατόρθωσαν να ανοίξουν το σκορ. Το Β ημίχρονο όμως ξεκίνησε πιο δυναμικά όπου η ΔΟΞΑ βρισκόταν συνεχώς στην περιοχή της Ζίχνης. Το σκορ άνοιξε εν τέλει στο 80' ο Ιωακείμ Παπαδόπουλος με μία καταπληκτική εκτέλεση, λαμβάνοντας μία απίθανη σέντρα από τον Θάνο Κεραμυδά και 4 λεπτά αργότερα, διαμορφώθηκε το τελικό 2-0 από τον Θάνο Κεραμυδά. Το αποτέλεσμα αυτό κλείδωσε την 7η θέση στην κατάταξη για την ομάδα της ΔΟΞΑΣ. Ευχαριστούμε τους φιλάθλους που εμψύχωσαν την ομάδα στο γήπεδο. Ραντεβού τώρα στις 10 Φεβρουαρίου, όπου η ΔΟΞΑ θα αντιμετώπισει την Μεσολακκιά, στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος,σε έναν αγώνα ΕΝΤΟΣ έδρας!