Εμφάνιση Νίκης

emmpappas doxa resultΜεγάλη νίκη πέτυχε η ΔΟΞΑ Παλαιοκώμης απέναντι στην ομάδα του Εμμ. Παππά σε έναν αγώνα εκτός έδρας, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής. Οι μαυραετοί μπήκαν στο γήπεδο με.... κέφια και μόλις στο 4ο λεπτό, ο Μελίτος Θάνος άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 0-1 με ένα καταπληκτικό μακρυνό σουτ. Ο αγώνας συνεχίστηκε με πίεση από την ομάδα της Δόξας και στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κορώνης βρίσκει τον τερματοφύλακα εκτός εστίας και με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ αυξάνει την διαφορά, κάνοντας το 0-2. 8 λεπτά αργότερα, στο 40ο λεπτό, πάλι ο Κορώνης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Εμμ Παππά κάνοντας τo 0-3, όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με τους ίδιους ρυθμούς: η ΔΟΞΑ έχει κλείσει την ομάδα του Εμμ Παππά στην περιοχή της και με έξυπνο τρόπο, στο 48ο λεπτό, ο Άκης Τσιφτελίδης παίνει φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή, το οποίο αναλαβάνει να εκτελέσει ο ίδιος: το αποτέλεσμα της εκτέλεσης ήταν να γίνει το 0-4, στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά γωνία του τέρματος και να χριστεί και ο ίδιος σκορερ! Στο 52ο λεπτό, μετά από μία αναλγησία της ομάδας, σε μία από τις ελάχιστες επισκέψεις του Εμμ Παππα στην περιοχή της ΔΟΞΑΣ, το σκορ γίνεται 1-4. Η ΔΟΞΑ όμως δεν είπε την τελευταία της λέξη: στο 67ο λεπτό, σε μία από τις εισόδους της ομάδας στα καρέ του Παππά, ο Κλειτσιώτης κερδίζει πέναλτι, το οποίο αναλαμβάνει να εκτελέσει ο βενιαμίν της ομάδας Κωνσταντίνος Καζάκης: η εκτέλεση ήταν παραδειγματική, αφού έστειλε την μπάλα στην απέναντι πλευρά από τον τερματοφύλακα και έγραψε το τελικό 1-5.
"Θα πρέπει να δώσουμε θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες για την εμφάνιση που έκαναν" δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος της ΔΟΞΑΣ, Λαζαρίδης Σταύρος. Η νίκη αυτή μεγάλωσε την διαφορά από τον 8ο Εμμ Παππά στους 7 βαθμούς. Ευχαριστούμε θερμά τους φιλάθλους που μας ακολούθησαν!